نویسندگی – قسمت اول

کامینارت :

آموزش نویسندگی – قسمت اول

قبل از اقدام به شروع نویسندگی، مهمترین مرحله نوشتن است که انتخاب و پختن ایده است. مطمئن باشید که سختترین مرحله همینجاست یعنی نخستین واژگان و جملات نوشتار. برای انتخاب موضوع معمولا دو مورد تاثیر گذار است: یکی اتفاق یا حداثه ایی مهم برایتان که دستمایه نوشتن است و دیگری تصویر یا قاب دهن!

ما در این بخش به دومی می پردازیم یعنی نوشتن داستان از قاب ذهنی.

در یک روز خوب و آرام با موسیقی آرام و مورد علاقه خود قلم و کاغذ خود را آماده نمایید. تمام خاطرات تلخ و شیرین زندگی خود را به مدت ده دقیقه به یاد آورید و از هر کدام یک عبارت یا کلمه ایی بنویسید. پس از پایان زمان ده دقیقه، همه را بر روی کاغذ مرور کنید و مورد علاقه ها و مهم ها را جدا کنید و مدتی استراحت کنید. پس از بازگشت با نگاه به خاطرات برگزیده خود، سعی نمایید یک قاب از آن در ذهن خود بسازید و سعی کنید جزییات آن را بنویسید یا بکشید.

منظور از قاب، تصویری ثابت مانند تابلوی نقاشی در ذهن است.

پس از اتمام، سعی کنید موسیقی گوش کنید و در محل خود یا بیرون قدم بزنید. پس از چند ساعت متوجه خواهید شد که یکی از قابها بیشتر از بقیه در ذهن شما ماندگار است. اگر این امر اتفاق نیفتاد ساعات بیشتر و حتی روزهایی را به خود مهلت دهید. مطمئن باشید که یکی از قابها از بقیه مهمتر در ذهنتان خود را نشان

می دهد. حالا قاب ذهنی شما آماده است. تا اینجا ما به شما یاد داده ایم که چگونه ذخیره عاطفی خود را از اعماق درون به نمایش بگذارید.

در قسمت بعد با این قاب کارهای مهمتری را انجام خواهیم داد.

منتظر باشید …

The writing is painting of voice

مطالب مرتبط

کامینارت: خداناباوری یا بی‌خدایی یا خداانکاری یا الحاد یا...

دیدگاهتان را ثبت کنید