لذت زندگی

کامینارت:

زندگی هم مثل همین چای است
گروهی از فار غ التحصیلان قدیمی یك دانشگاه كه همگی درحرفه ی خود آد مهای موفقی شده بودند، با همدیگر به ملاقات یكی از استادان قدیمی خود رفتند. پس از خوش و بش اولیه، هركدام از آ نها در مورد كار خود توضیح داد و همگی از فشارزیادكار و زندگی شكایت كردند. استاد به آشپزخانه رفت و با یك كتری بزرگ چای و فنجا نهای جورواجور از پلاستیكی و بلورو كریستال گرفته تا سفالی و چینی و كاغذی )یكبار مصرف(،بازگشت. سپس از مهمانانش خواست كه خودشان زحمت چای ریختن برای خودشان را بكشند.پس از آن كه تمام دانشجویان برای خودشان چای ریختند،
صحبتها از سر گرفته شد. استاد گفت: «اگر توجه كنید، همه ی شما فنجا نهای قشنگ و گران قیمت را برداشته اید و فنجا نهای د مدستی و ارزان قیمت داخل سینی برجای ماند ه اند. پس هر كدام از شما بهترین چیزها را برای خودش میخواهد. هر چند این امر كاملاً طبیعی به نظر میرسد، اما منشأ مشكلات و فشارهایی كه تحمل میكنید، همینگونه خواستن هاست. مطمئن باشید كه فنجان به خودی خود تأثیری بر كیفیت چای ندارد. برعكس، در بعضی موارد یك فنجان گران قیمت و لوكس، ممكن است كیفیت چای را از دید ما پنهان كند.
چیزی كه همه ی شما واقعاً می خواستید، چای خوش عطر وخوش طعم بود، نه فنجان. اما ناخوداگاه به سراغ بهترین فنجا نها رفتید. زندگی هم مثل همین چای است. كار، خانه، ماشین، پول،موقعیت اجتماعی و… در حكم فنجان هستند. مورد مصرف آ نها،نگه داری و دربرگرفتن زندگی است. نوع فنجانی كه ما انتخاب می كنیم، نه كیفیت چای را مشخص می كند و نه آن را تغییرمی دهد. اما ما گاهی با تمركز صرف روی فنجان، از چایی كه خداوند در طبیعت برای ما فراهم كرده است، لذت نمی بریم.
خداوند چای را به ما ارزانی داشته است. از چایتان لذت ببریدخو شحال بودن البته به این معنی نیست كه همه چیز باید عالی و كامل باشد، بلكه بدین معنی است كه شما تصمیم بگیرید آن سوی عیب و نقص ها را هم ببینید. در آرامش زندگی كنید.

آنگاه آرامش هم درون شما زندگی خواهد كرد.

مطلب قبلی

درخت گلابی

مطلب بعدی

کلک

مطالب مرتبط

کامینارت: یک روز میاد که تمام زندگیت از جلو چشمات...

کامینارت: بعضی وقتا یه نگاه آشنا از بین هزار تا نگاه میتونه...

کامینارت: مَسخ (به آلمانی: Die Verwandlung) رمان کوتاه یا داستان...

کامینارت: + طاهره: این کفشا تو رو یاد چی میندازه ؟ - دوست...

دیدگاهتان را ثبت کنید